Dünya genelinde ( Sadece Türkiye değil! ) işsizliğin giderek arttığı ve yakın zamanda üstel bir hızla daha da artacağı gerçeğini de ( 2030 yılına kadar 400-800 milyon arasında kişinin robotlar yüzünden işsiz kalacağı belirtiliyor ) göz önünde bulundurarak yeni nesil olarak kendimize ”rahat alanlarımızda” uğraşılar ve gelir kapıları arıyoruz.

 

Mali piyasalarla reel ekonomi arasındaki bağın arasının çığ gibi açıldığını medyadan takip ediyoruz. Lakin reel ekonominin geldiği kötü durum mali varlık değerlemelerinin artmasına mani olmuyor. Zira sürekli olarak karşılıksız para basılıyor! ( dolar, yen, euro vs )

Paco Ahlgren’in Ölümsüz kitabında bahsettiği gibi acaba devletlerin tekelleştirdiği para sistemleri çöküp anonim paralar gelecek mi?

 

“Anonim Para Devri”

Blockchain ( blok zincir ) teknolojisininin, incisi olan BitCoin’e nazaran daha az bilinmesi aslında çok da abes bir durum değil. 2009 yılında anonim birisi veyahut birileri olan ”Satoshi Nakamoto” tarafından duyurulan Bitcoin’in basımı ve kullanımında bir devlete, merkez bankasına ya da benzer kuruma ihtiyacı yok. Herhangi bir merkezi, yöneteni yok. Fiyatı ise borsalar üzerinde arz-talebe göre belirleniyor. Yani tamamen anonim!

İşte güncel Bitcoin fiyatı(Bu yazı yazılırken 20 bin barajı geçilmemişti, bakalım neler olacak);

Ben de bu bağlamda gerek kişisel olarak, gerek arkadaşlarımla ( ciddi ciddi cafe’de buluştuğum lise-üniversite arkadaşlarım dahil ), gerekse iş arkadaşlarımda birlikte bu teknolojik çılgınlığı derinlemesine araştırmaya, bu işin tabiri caizse tozunu toprağını yutmaya karar verdim.
Bu süreç içerisinde bir miktar paramı kaybettim.

Nasıl yaptın abi!?

-İnanır mısın, elimde bulunan DogeCoin’i yanlış bir cüzdana transfer etmişim ve kim bilir kimin cebinde şu an! ( tabii pump/dump olaylarında kaybettiklerim / milisaniyelerle zarara uğradıklarım / global-yerli borsaların uzun süreli kapalı kalma durumları / transferlerin tıkanması gibi birçok sebepten dolayı kaybettiğim de oldu )

Velhasıl kelam bu süreç içerisinde edindiğim tecrübelerimi Metehan ile birlikte basit bir e-kitap hazırlayarak sizlerle paylaşmak istedim. ( Bu arada bu konuda beni sürekli destekleyen, pumplayan / dumplayan 🙂 Metehan Yeşilyurt‘a sonsuz teşekkürlerimle )

Hazırlamış olduğumuz E-Book’ta Türkiye’den kripto para borsalarına nasıl girilir, hangi borsalardan alım/satım yapılabilir, alt coinler nelerdir, yerli borsalardan olan Koineks.com nasıl kullanılır, Global borsalardan olan Bittrex.com nasıl kullanılır, Türkiye’de yer alan herhangi bir banka hesabımızdaki TL’lerimizle global kripto para borsalarında nasıl yer edinebiliriz ve bunları nasıl değerlendirebiliriz gibi geniş çaplı soruları yüzeysel olarak cevaplamak istedik.

Bitcoin ve altcoinlerin alım satımı hakkında e-kitabımızı indirip, yorumlarınızı lütfen benimle paylaşın. Bu vesile ile 2. 3. 4. e-kitaplarda çok daha beslenmiş ve güçlenmiş olarak karşınıza çıkacağım 🙂

 

TÜRKÇE BITCOIN-ALTCOIN ALIM-SATIM REHBERİNİ HEMEN İNDİR!

 

Sürç-i lisan ettiysek affola.

RDY

RDY

One Comment

  • Emre Tekin dedi ki:

    Balon olan Bitcoin olabilir ama alt yapısı değil diyorsunuz Deniz hocam. Ellerinize sağlık, takipçisiyiz.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.