Merhaba, ben Ramazan Deniz YÖRÜK.

rdy-hakkinda

1991 Şubat Ayı’nın 6. Gününde Gelibolu’da milyonlarca rakibimi eleyip uzun bir yol kat ettikten sonra ‘’ol’’ emrini yerine getirdim. Gelişim sürecimden itibaren yaptığım işin en iyisini yapmam gerektiğini deklare eden bir ailem vardı. İlk 2 tekerlekli bisikletimi aldığımda hiç düşmediğim için bana kızan, ilk bilgisayarımı aldığımda hiç bozulmadığı için sitem eden bir ailemden bahsediyorum. Aynı ailem bütün derslerim 5 iken, ilkokul 3. Sınıfta Hayat Bilgisi sınavımdan 80’den 4 aldığım için bana kızandır aynı zamanda. İlkokul eğitimimi 2 farklı şehirde tamamladım.

Lise eğitimimi Ankara Atatürk Anadolu Lisesi, Üniversite eğitimimi ise Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği’nde. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü öğrencisiyim. Her ne kadar eğitim sisteminin verebilecekleri konusunda şüphe duysam da vitrine asılı diplomaların olması gerektiğine inanan sistem içerisinde yer aldığımız da doğrudur.

Eğer zorunlu değilse, mutluluk varken, neden mutsuzluğu seçsin ki insan?

rdy-hakkinda2
64

Memleketim olan 64 plakalı Uşak’ta yaz tatillerinde inşaatta çalışıp elektronik aletlerin ticaretini de yaptım. 14 yaşımda ( 2005 ) ilk web sitemi kurdum. 15 yaşımda ( 2006 ) internet üzerinden ilk paramı kazandım. Dijital Pazarlama’ya olan merakımın gelişiminin geleneksel pazarlamadan aldığım tecrübe sayesinde olduğunu da unutmamak gerekir.

Aynı zamanda okul döneminde beni çok yormayan fazla vaktimi almayan elektronik cihaz – telefon ticaretime ailemden habersiz ( aksi taktirde kızacakları aşikardı ) devam ettim. 18 yaşıma geldiğimde ( 2009 ) Türkiye’nin ilk SEO hizmetini veren kişileri arasında yer aldım.

Aynı yıl Radoy, 3 yıl sonra Türkiye’nin ilk ve tek yerli SEO aracı Neobro’yu kurdum. 2014 Eylül ayında Netvent ailesine katıldım. Dünya’da sevdiği işi, sevdiği kişilerle yaparken yaşlanabilen sayılı kişiler arasında kendimi gösterebilirim. Eğer zorunlu değilse, mutluluk varken, neden mutsuzluğu seçsin ki insan?

Çok sevdiğim bir söz vardır: ‘’Mezarlıklar kendilerini vazgeçilmez sanan insanlarla doludur.’’ Bu sözün üzerimde ve yaptığım her işte büyük etkisi olduğunu belirtmek isterim. Kendini vazgeçilmez sanma kibrinden ve kendini yetersiz görme güçsüzlüğünden her zaman uzak kalmaya çalıştım. Yapmak istediğim tek şey farklı olmak! Çünkü başarı ‘’fark’’ta gizlidir her zaman. Buna inanırım.

ramazan-deniz-yoruk

Rakamlarla Öz-gelecek:

1: Fenerbahçe’nin en az 1 kere şampiyonlar ligi şampiyonu olduğunu görmek.

1: En az bir kere doğduğum eve gitmek ve bahçesinde yer alan çağla ağacına çıkmak.

2: En az 2 yıl içerisinde açlıkla mücadele ile ilgili bir toplulukta aktif olarak yer almak.

2: En az 2 çocuk sahibi olmak. ( nasip )

3: En az 3 yabancı dili aktif olarak kullanmak.

5: En az 5 start-up’ın kuluçka, gelişim ve oluşum sürecinde yer almak.

5: Dijital Pazarlama ve Kişisel Gelişim üzerine en az 5 kitap yazmak.

30: 30 yaşımda güneş batmayan netvent’in kurucusu olduğu start-up okulunun başında yer almak.

40: 40 yaşımda deniz kenarına nazır bir çiftlik evine sahip olmak.

100: Eğitimi ve gelişimi konusunda yardım ettiğim öğrenci sayısı.

1000: Halı saha maçlarımda attığım toplam gol sayısı.

1400: En az okuduğum kitap sayısı.

10.000: Birebir muhabbet ettiğim insan sayısı.

10.000: Canlı olarak izlediğim Fenerbahçe maçlarının toplam dakikası.

10: Gönül verdiğim Netvent’i kendi alanında Dünya’nın ilk 10 firması arasına getirmek.